Sublimační tisk

Polepy aut
Polepy aut PVC samolepkou, řezanou fólií a OWV děrovanou fólií.
Polepy výloh
Polepy výloh PVC samolepkou nebo řezanou fólií.
Firemní pracovní oděvy
Návrh a vyšití Vašeho loga a informací na pracovní oděvy.
Reklamní bannery
Výroba reklamních bannerů různých gramáží a velikostí.

Sublimační tisk je jedna z nejmodernějších přenosových (transferových) technologií s fyzikálním jevem. Pro sublimační potisk jsou vhodné materiály z umělých vláken nebo jiné materiály, které jsou opatřeny polyesterovou vrstvou a mají bílý podklad. Tisk se vyznačuje vysokou (fotografickou) kvalitou se stálou sytostí barev, neznatelným tiskem na omak a extrémní odolností vůči otěru a chemickým látkám. Výhodou tohoto tisku jsou nízké náklady při výrobě malých sérií, protože se nemusí připravovat tiskové šablony a cena se odvíjí od spotřeby inkoustů.

Grafika je nejdříve vytištěna speciálními sublimačními inkousty na potahovaný přenosový papír a následně přenesena na materiál pomocí termolisu. Při vysokých teplotách se sublimační inkousty mění z pevného skupenství na plynné a v potiskovaném materiálu dochází k otevření mikro pórů, do kterých se barvy fixují.

Nejvhodnějším materiálem pro aplikaci sublimačních inkoustů je 100% polyester nebo směs bavlny a polyesteru. Dále je možno potisknout keramiku a sklo (hrnky, talíře), puzzle, podložky pod myš, podtácky, dlaždičky…